Studenci prawa z 16 miast zmierzą się na słowa w Konkursie Krasomówczym

24kwietnia w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus odbędzie się XXII OgólnopolskiKonkurs Krasomówczy im. Joanny Agackiej-Indeckiej. Studenci w parachzaprezentują mowy kończące postępowania z wybranych przez siebie dziedzinprawa. Poprawność wypowiedzi oraz aspekt krasomówstwa oceni Jury, w składktórego wejdą przedstawiciele samorządów prawniczych oraz profesorowie prawa.

OgólnopolskiKonkurs Krasomówczy organizowany przez ELSA stanowi powrót do tradycjiKonkursów Krasomówczych organizowanych na wydziałach prawa. Konkurs maszczególnie znaczenie dla Poznania – to tutaj, 20 lat temu, odbyła się pierwszaogólnopolska edycja, nad której organizacją pieczę sprawował prof. Paweł Wiliński, kierownikKatedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji UAM, członek Jury.

Ogólnopolski etap poprzedzają edycjelokalne, które odbywają się w 16 miastach zrzeszonych w sieci Elsa Poland. Uniwersytetim. Adama Mickiewicza będzie reprezentowany przez studenta IV roku prawa –Jakuba Grabowskiego.

Więcej o Konkursie: okk.elsa.org.pl