Data publikacji w serwisie:

Filologia polska jako obca: studia I i II stopnia

Chcesz studiować w Polsce? Nie znasz dobrze polskiego? Zapraszamy na filologię polską jako obcą – kierunek studiów adresowany do cudzoziemców, którzy rozpoczęli już naukę polskiego, chcą pogłębiać wiedzę o kulturze i literaturze polskiej oraz doskonalić znajomość polszczyzny.

W roku akademickim 2021/2022 kierunek będzie prowadzony na studiach I oraz II stopnia.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców i lektorów, którzy proponują również wiele zajęć fakultatywnych każdorazowo dostosowanych do potrzeb i indywidualnych zainteresowań studentów. Podczas lektoratów i konwersatoriów nabędziesz umiejętności w zakresie komunikacji w języku polskim i drugim języku obcym (niemieckim lub angielskim).

Poznaj atuty kierunku:

  • studia w sercu Europy: Poznań to miasto o bogatej infrastrukturze (teatry, muzea), doskonale skomunikowane ze światem, położone w połowie drogi między Berlinem a Warszawą
  • studia w niezwykle komfortowych warunkach: piękny zabytkowy budynek w centrum miasta, wi-fi, doskonale wyposażone biblioteki
  • profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna
  • możliwość korzystania z oferty dydaktycznej wydziału: szeroki wybór fakultetów, lektoratów, zajęć sportowych
  • możliwość zakwaterowania w nowoczesnym akademiku
  • możliwość ubiegania się o stypendium socjalne
  • możliwość skorzystania z programów pomocnych w pozyskaniu środków na podjęcie studiów w Polsce (np. programów dla studentów zagranicznych NAWA)

możliwość skorzystania z bogatej oferty stypendiów zagranicznych dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza


Uwaga! Na studia licencjackie zapraszamy osoby z podstawową znajomością języka polskiego (A2). Z kolei na studia magisterskie zapraszamy osoby posługujące się językiem polskim na poziomie B2.

Specjalności w ramach kierunku
Studia I stopnia

ścieżka  glottodydaktyczna: pozwala uzyskać kompetencje pomocne w prowadzeniu lektoratu języka polskiego dla początkujących i podjęciu roli ambasadora kultury polskiej poza granicami Polski;

ścieżka przekładowa:  przygotuje absolwentów do podjęcia pracy tłumacza tekstów użytkowych i literackich z języka polskiego, będzie podstawą do dalszego kształcenia w kierunku zdobycia uprawnień tłumacza przysięgłego.

Studia II stopnia

ścieżka promocja kultury polskiej: absolwenci odnajdą się na rynku pracy, min. jako promotorzy kultury polskiej, menadżerowie projektujący komunikacje międzykulturową w firmach międzynarodowych;

ścieżka wydawniczo-przekładowa: absolwenci studiów zyskają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w wydawnictwach, m.in. jako tłumacze czy redaktorzy książek tłumaczonych.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Ulotka-j.-ros..docx 18.06.2021 Iwona Paroń
DOCX
Pobierz DOCX Ulotka-j.-ros..docx(13.6 KB)
Ulotka-j.-ukr..docx 18.06.2021 Iwona Paroń
DOCX
Pobierz DOCX Ulotka-j.-ukr..docx(16.7 KB)
Ulotka-j.-ang..docx 18.06.2021 Iwona Paroń
DOCX
Pobierz DOCX Ulotka-j.-ang..docx(15.4 KB)
Ulotka-j.-chinski.docx 18.06.2021 Iwona Paroń
DOCX
Pobierz DOCX Ulotka-j.-chinski.docx(14.4 KB)