Data publikacji w serwisie:

UAM powiększył swój kompleks sportowy o nowy stadion

Nowy stadion lekkoatletyczny poszerzył sportową bazę UAM. Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu korzystają z trzech kampusów zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Największy i najnowocześniejszy kampus znajduje się na Morasku. I właśnie tam znajduje się kompleks sportowy UAM. Powstały już: hala sportowa, pływalnia i zadaszone korty tenisowe.

W styczniu dokonano oficjalnego otwarcia stadionu lekkoatletycznego, który stanowi uzupełnienie istniejącej bazy sportowej. Obiekt pozwoli przede wszystkim wzbogacić sportową ofertę UAM.

Warty 16 milionów złotych kompleks to:

  • stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową sześciotorową o długości 400 metrów i ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich  o długości 100 metrów,
  • boisko do piłki nożnej o wymiarach 100 x 65 metrów z nawierzchnią ze sztucznej trawy,
  • tor dla rolkarzy o długości ok. 500 metrów z nawierzchnią z masy asfaltowej,
  • kort tenisowy otwarty o wymiarach 35,2 x 17,9 metrów z nawierzchnią z masy akrylowej,
  • siłownia zewnętrzna, skocznia w dal i dla trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą,
  • obiekty gospodarcze,
  • drogi wewnętrzne, mała architektura i infrastruktura techniczna.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zapowiedziało już, że w semestrze letnim studenci będą mogli korzystać z nowej bazy, a w związku z jej powstaniem przygotowana została nowa oferta dydaktyczna.

- Chcemy, żeby nasi studenci, doktoranci, pracownicy byli jak najbardziej zainteresowani uprawianiem sportu. Liczymy, że dzięki temu obiektowi powstaną nowe sekcje sportu wyczynowego – wyraził nadzieję prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas.

Poznaj ofertę sportową UAM dla studentów: