Data publikacji w serwisie:

Produkcja audiowizualna - nowy kierunek na UAM

Produkcja audiowizualna to tegoroczna nowa propozycja dla kandydatów chcących studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Produkcja audiowizualna to studia drugiego stopnia, prowadzone na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Kierunek łączy nauki społeczne i sztukę. - Studiując na tym kierunku zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim kompetencje i umiejętności w zakresie produkcji audiowizualnej. Gwarantują to Tobie wykładowcy „z górnej półki”, profesjonalny sprzęt audiowizualny będący w dyspozycji studentów oraz prostudencka atmosfera na WNPiD - zachęcają twórcy studiów.

Zajęcia na kierunku poprowadzą nie tylko doświadczeni dydaktycy akademiccy (z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi), lecz także praktycy realizujący materiały audiowizualne na rzecz różnych podmiotów (BBC World, Royal National Teathre, Warszawska Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, TVN S.A., Polsat, TVP S.A.) czy też prowadzący własną firmę produkującą materiały audiowizualne (np. Mome.pl czy StudioSoho).

Absolwenci kierunku produkcja audiowizualna z powodzeniem znajdą pracę w: telewizji, studiach filmowych, instytucjach kultury i sztuki, agencjach public relations czy marketingowych. Co więcej, będą także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie tworzenia utworów audiowizualnych i ich promocji, co jest zjawiskiem pożądanym na rynku pracy.

Informacje o rekrutacji na UAM kandydaci znajdą pod adresem: https://amu.edu.pl/kandydaci

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048