Prorektor UAM prof. Michał Banaszak z wizytą u Ambasadora USA

13 czerwca prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, prof. Michał Banaszak, wziął udział w spotkaniu “IBM Quantum Networking Reception”. Wydarzenie, którego gospodarzem był Ambasador USA w Polsce, Mark Brzezinski, dotyczyło technologii kwantowej.

Jak podkreśla prof. Michał Banaszak, Ambasador wyraził chęć odwiedzenia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozmowy z przedstawicielami IBM i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego dotyczyły między innymi najnowszych testów komputerów kwantowych na modelu Isinga.

Od grudnia 2022 roku UAM jest członkiem sieci IBM Quantum Network, do której uczelnia dołączyła poprzez podpisanie umowy członkowskiej z PCSS. Więcej o tej współpracy tutaj: https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/uniwersytet-im.-adama-mickiewicza-w-poznaniu-dolacza-do-ibm-quantum-network-hub

Fot. Ambasada USA w Polsce

Agnieszka Książkiewicz