Data publikacji w serwisie:

Prorektor UAM wziął udział w dyskusji dotyczącej rynku pracy

“20 lat Polski w Unii Europejskiej. Polska Strefa Inwestycji na wspólnym rynku europejskim” to temat konferencji, która odbyła się w poniedziałek, 27 maja, w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu objął wydarzenie honorowym patronatem.

Prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, prof. Michał Banaszak, wziął udział w panelu „20 lat zmian na polskim rynku pracy. Jak dzisiaj inwestować w kadry przyszłości?”. Rozmówcy poruszyli tematy od walki z bezrobociem strukturalnym, po zapewnienie wykwalifikowanych kadr dla Europy. Zastanawiali się także, jak patrząc w przyszłość rozwijać szkolnictwo branżowe.

W konferencji wziął udział także dr Jacek Raubo z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, który był moderatorem panelu “20 lat rozwoju inwestycji. Swobodny przepływ kapitału, produktów, usług, transfer technologii i wiedzy”.

Konferencja “20 lat Polski w Unii Europejskiej. Polska Strefa Inwestycji na wspólnym rynku europejskim” skierowana była do przedsiębiorców, inwestorów, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także instytucji badawczych, naukowych i środowiska akademickiego. Celem wydarzenia było podsumowanie dotychczasowych 20 lat Polski w Unii Europejskiej oraz dyskusja o korzyściach i wyzwaniach płynących z akcesji w obszarze inwestycji, bezpieczeństwa, jednolitego rynku pracy, transferu wiedzy oraz nowych technologii, a także swobodnego przepływu kapitału.

Konferencję otworzyli: Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, Poseł do PE Leszek Miller, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Jacek Tomczak, Poseł na Sejm RP Krzysztof Hetman, Wojewoda Wielkopolski Agata Sobczyk, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Katarzyna Kretkowska, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski. W wydarzeniu wziął udział także Poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miał na Konferencji swoje stoisko, gdzie prezentowana była działalność uczelni w ramach sojuszu EPICUR.

Organizatorem wydarzenia była Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Więcej informacji na stronie: https://www.kssse.pl/20latPolskiwUE

Zdjęcia z wydarzenia: fot. FOTOBUENO

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Agenda-20-lat-Polski-w-Unii-Europejskiej.pdf 27.05.2024 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Agenda-20-lat-Polski-w-Unii-Europejskiej.pdf(199.1 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048