Data publikacji w serwisie:

Widzialna ręka - UAM

Rektor UAM uruchamia pomoc dla profesorów-seniorów i emerytowanych pracowników, a prorektor ds. studenckich zachęca studentów do udziału w akcji "Widzialna ręka" - władze UAM apelują o solidarność i pomoc potrzebującym w obliczu zagrożenia.

Prorektor prof. Bogumiła Kaniewska zwraca się z apelem do wszystkich studentów UAM, Parlamentu, Rady Samorządów i Parlamentu Doktorantów  - dziś, w czasie wielkiej społecznej próby, z wielkim uznaniem obserwuję akcję WIDZIALNA RĘKA - pisze prof. Kaniewska - Dołączcie do tej akcji. Tu w Poznaniu, tam, gdzie mieszkacie. Pomóżcie seniorom zrobić drobne zakupy, wyprowadźcie psa… To tak niewiele, a tak bardzo zmienia rzeczywistość.  Na lepsze -  dodaje prorektor Bogumiła Kaniewska.

Pomoc samotnym profesorom-seniorom oraz emerytowanym pracownikom w zakupach czy wykupie leków proponuje także rektor UAM. Pracownicy, doktoranci, studenci, którzy chcieliby włączyć się w system pomocy Widzialna Ręka – UAM mogą zgłaszać swój udział. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej uczelni https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/studenci/dolacz-do-inicjatywy-widzialna-reka-uam

Ponadto Rektor UAM  informuje, że prace nad przejściem uczelni na kształcenie zdalne są zaawansowane, oraz że przygotowywane są także inne rozwiązania dotyczące sprawnego funkcjonowania uczelni w obliczu zawieszenia działalności organów (senatu, rad naukowych dyscyplin) i gremiów kolegialnych (rad szkół).

- Jesteśmy wspólnotą akademicką, więc pozostawajmy w kontakcie telefonicznym lub innym zdalnym. Bądźmy gotowi służyć pomocą potrzebującym. Mimo obaw i poczucia zagrożenia starajmy się myśleć optymistycznie o przyszłości. Uniwersytet wróci do normalnej działalności. Prędzej czy później, ale wróci - kończy swój komunikat rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Pełne teksty obu komunikatów:

https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/koronawirus/komunikat-rektora-ws.-epidemii-koronawirusa-z-dn.-17.03

https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/studenci/apel-do-studentek-i-studentow

https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/studenci/dolacz-do-inicjatywy-widzialna-reka-uam

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497