Wydział Matematyki i Informatyki podejmuje współpracę z STX Next oraz XTM International

7 lipca, w Gabinecie JMR UAM, podpisane zostały dwie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki a firmami: STX Next oraz XTM International. Uniwersytet reprezentował prorektor UAM, prof. Michał Banaszak.

Firma XTM International zajmuje się tworzeniem systemu do zarządzania tłumaczeniami – XTM Cloud, który już od dwudziestu lat pomaga osiągnąć ten cel klientom. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, XTM wspiera otwarte standardy, a próg wejścia jest niski – aby bezpiecznie korzystać z XTM Cloud wystarczy przeglądarka internetowa.

STX Next to natomiast największy Pythonowy software house w Europie. Obecnie firma zatrudnia prawie 600 osób, w tym ponad 250 Python i JavaScript Developerów. Przedsiębiorstwo zajmuje się także DevOps, Machine Learning, Data Engineering, React Native, jak i UX. Aktualnie STX Next rozszerza swoją działalność poza Europę i otwiera swój pierwszy oddział w Meksyku.

fot. P. Stanula

Przemysław Stanula