Kondolencje dla Społeczności Uniwersytetu Karola w Pradze

Szanowni Państwo,

wstrząśnięci tragicznymi wydarzeniami, które dotknęły zaprzyjaźnione z nami środowisko akademickie z Uniwersytetu Karola w Pradze, wyrażamy nasze najszczersze i najgłębsze kondolencje.

Nasze myśli skierowane są przede wszystkim do rodzin i bliskich ofiar oraz wszystkich dotkniętych tym dramatem. W tych trudnych chwilach pozostajemy solidarni z Wami i jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej możliwej pomocy.

Wierzymy, że w obliczu tego smutnego doświadczenia społeczność akademicka zdoła połączyć siły, przezwyciężyć wszelkie trudności i przywrócić poczucie jedności w duchu współpracy, tolerancji i szacunku.

Z wyrazami współczucia,

Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Vážení,

otřesení tragickými událostmi, které postihly akademickou společnost spřátelené s námi Univerzity Karlovy v Praze, vyjadřujeme vám naši upřímnou a nejhlubší soustrast.

Své myšlenky usměrňujeme především k příbuzným a blízkým obětí a všem postiženým. V této těžké chvíli zůstáváme solidární s vámi a jsme hotovi poskytnout vám veškerou možnou pomoc.

Věříme, že tváři v tvář této smutne zkušenosti akademická komunita dokáže spojit své síly, překonat všechny potíže a obnovit pocit jednoty v duchu vzájemné spolupráce, tolerance a úcty.

S upřímným soucitem,

Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska