Data publikacji w serwisie:

Dwa punkty szczepień dla pracowników UAM

W drugiej połowie maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczną się szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników UAM niebędących nauczycielami akademickimi, doktorantów, studentów i członków rodzin powyższych grup. Uczelnia skorzysta z niedawno uchwalonych przepisów umożliwiających utworzenie punktów szczepień w zakładach pracy. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko. Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób.

Rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska podkreśla, że działania związane z organizacją szczepień są w najbliższym czasie priorytetem dla zespołu rektorskiego. – O ile nauczyciele akademiccy zostali już zaszczepieni, to chcielibyśmy jak najszybciej umożliwić to wszystkim pozostałym chętnym związanym z naszą uczelnią: pracownikom niebędącym nauczycielami, doktorantom, studentom oraz najbliższym tych osób. Rektorka zachęca do udziału w szczepieniach podkreślając, że tylko dzięki tym działaniom rozważać można powrót studentów do sal wykładowych: – Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo, ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych. Serdecznie zachęcam wszystkich do zgłaszania się – mówi prof. Bogumiła Kaniewska.

Zgłoszenia od chętnych zbierane będą do 2 maja za pomocą formularza dostępnego w wewnętrznej sieci UAM - intranecie: https://forms.office.com/r/rGBVijTdDf 

Jeszcze nie wiadomo, jaka szczepionka podawana będzie chętnym – wszystko zależeć będzie od dostępności poszczególnych preparatów. Od samego początku, kiedy tylko zapadła decyzja o szczepieniu nauczycieli akademickich, władze UAM starały się także o możliwość skorzystania ze szczepionek przez pozostałych członków społeczności akademickiej. W tej sprawie apelowały, także poprzez organizacje zrzeszające szkoły wyższe, do ministra edukacji i nauki oraz ministra zdrowia o podjęcie stosownych decyzji. Teraz dzięki utworzeniu punktów szczepień na UAM będzie to możliwe.

---

Osoby, które zarejestrują się na szczepienie w UAM, a w międzyczasie uda im się skorzystać z wcześniejszego terminu szczepień populacyjnych, zgłosiły ten fakt za pomocą formularza rezygnacji: https://forms.office.com/r/WtQtNZq4b9

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048