Zmarła prof. UAM dr hab. Anna Kołodziejczak

Pogrążeni w smutku i żalu zawiadamiamy,

że w dniu 25 lutego 2023 r. zmarła

śp.
prof. UAM dr hab. Anna Karolina Kołodziejczak

Kierownik Zakładu Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Geograf i ekonomista – badaczka struktury przestrzennej rolnictwa i obszarów wiejskich.

Wieloletni wykładowca akademicki i promotorka prac dyplomowych z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Członek Zespołu Zadaniowego ds. Obszarów Wiejskich KPZK PAN i Zarządu Komisji Obszarów Wiejskich PTG.

Pasjonatka turystyki i krajoznawstwa, miłośniczka i propagatorka Wielkopolski, Poznania i Jeżyc. Naukowo i organizacyjnie oddana turystyce dostępnej.

Wydziałowa Koordynatorka ds. współpracy z Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Niezwykle ambitna, uparta, optymistyczna, niezłomna w walce z chorobą. Taka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor i Senat,
Dziekan i społeczność
Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 marca 2023 r. o godzinie 14.30 na Cmentarzu Junikowskim. Msza święta zostanie odprawiona po pogrzebie o godz. 16.30, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na poznańskich Jeżycach, ul. Kościelna 3.