Data publikacji w serwisie:

Babskie Granie UAM

W imieniu Organizatorów oraz Studentek i Studentów, inicjatorów tego niekonwencjonalnego wydarzenia, zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej poświęconej tematyce obecności kobiet w sporcie oraz turnieju futsalu kobiet "Babskie Granie UAM". Udział  w wydarzeniu i patronat honorowy zapowiedziała Pani Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Inicjatywa zrodziła się z pragnienia zebrania kobiet, których pasją jest sport. Turniej "Babskie Granie" dedykowany jest wszystkim Studentkom, Doktorantkom, Profesorkom oraz Pracownicom naszego Uniwersytetu, chcącym spróbować swoich sił w futsalu i aktywnie spędzić czas. Warto nadmienić, że kobieca sekcja futsalu AZS UAM Poznań istnieje od blisko dwudziestu lat i regularnie dopisuje do swojego dorobku kolejne sukcesy.

Powyższe wydarzenie jest doskonałą okazją, aby pochylić się nad znaczeniem kobiet we współczesnym sporcie. Zachęcamy zatem także do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Kobiety w sporcie", w czasie której poruszone zostaną następujące kwestie:

 1. "Polityka antydyskryminacyjna w UAM - osiągnięcia i kierunki rozwoju" - prof. dr hab. Robert Kmieciak, Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania UAM
 2. "Historia kobiet w sporcie" - prof. UAM dr hab. Elżbieta Lesiewicz (WNPiD UAM)
 3. "Wizerunek kobiet w sporcie" - prof. UAM dr hab. Iwetta Andruszkiewicz (WNPiD)
 4. "Sport zawodowy a macierzyństwo - kontrakty w kobiecej piłce nożnej. Analiza regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej" - Kinga Arend, Paulina Arend (WNPiD - WPiA)
 5. "Sport-pasja i sukces - analiza na wybranym przykładzie" - mgr Karolina Perz (SWFiS)
 6. "Rozwój kobiecego futsalu w Wielkopolsce" - mgr Jagoda Weiss (WZPN)
 7. "Rozwój sportu kobiecego w Arabii Saudyjskiej" - prof. UAM dr hab. Adam Barabasz, dr Grażyna Barabasz (WNPiD - WSE)
 8. "Sport amatorski a profesjonalny kobiet - analiza na przykładzie działalności sekcji piłki siatkowej" - mgr Łukasz Stypa (SWFiS)
 9. "Kobiety w sportach walki" - dr Michał Marciniak (SWFiS)
 10. "Znaczenie relacji wewnątrz zespołu na drodze do sukcesu" - mgr Alicja Zając (SWFiS/AZS UAM Poznań)
 11. "Sport kobiecy w literaturze" - mgr Anna Świder (absolwentka UAM)

Konferencja oraz turniej odbędą się w dniu 30 marca w godzinach 10:00 - 17:00 na terenie Hali Uniwersyteckiej UAM przy ulicy Zagajnikowej 9.

Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Osoby zainteresowane udziałem w turnieju prosimy o kontakt z dr Markiem Krukiem poprzez adres m.kruk@amu.edu.pl.

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM