Data publikacji w serwisie:

KoLaboratium UAM rozwija pasje

Od 2 lat UAM prowadzi program szkoleniowy dla mieszkańców regionu. KoLaboratorium UAM to ponad 40 kursów przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej - od przedszkolaków po seniorów. Idea projektu wpisuje się w tzw. trzecią misję uniwersytetu.

KoLaboratorium uczy i rozwija pasje. Początkowo zajęcia organizowane przez pracowników 11 wydziałów odbywały się stacjonarnie, ale pandemia i związane z nią wymogi sanitarne sprawiły, że kursy przeniesiono do internetu. Jak informuje dr Joanna Morawska-Jancelewicz, koordynatorka projektu dofinansowanego z programu Power, w samym listopadzie w szkoleniach zdalnych wzięło ponad 220 osób. To ogromny sukces prowadzących, którzy cały czas szukają kreatywnych form przekazu wiedzy.

Na stronie www.kolaboratorium.amu.edu.pl pojawił się cykl podcast językoznawczych prowadzonych przez dr Annę Jelec z Wydziału Anglistyki, powstają filmy z udziałem Uniwersyteckiego Studia Filmowego, a także podręczniki i skrypty dla nauczycieli. Wśród “hitów” czyli zajęć cieszących się największym zainteresowaniem warto wspomnieć o “Społecznej kawiarnii dyskusyjnej” prof. Hanny Mamzer z Wydział Socjologii, a także o “Polish you English pronunciation” - kursie polegającym na treningu poprawnej wymowy w języku angielskim (do wyboru - w modelu brytyjskim lub amerykańskim) prowadzony przez dr Paulinę Zydorowicz i prof. Małgorzatę Kulig z Wydziału Anglistyki. W szerokiej ofercie znalazły się też m.in. szkolenia dla działkowców, ogrodników i aktywistów miejskich.

Część zajęć, np. tych prowadzonych przez Ogród Botaniczny UAM i polegających na bezpośrednim kontakcie z naturą, a także odbywających się w gospodarstwach agroturystycznych, czeka na lepszy czas, który - miejmy nadzieję - pojawi się wiosną.

„KOLABORATORIUM-PROGRAM SZKOLENIOWY DLA MIESZKAŃCÓW REGIONU" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy POWR.03.01.00-00T092/18.

Więcej o KoLaboratorium znajdziesz na www.uniwersyteckie.pl.

Ewa Konarzewska-Michalak