Data publikacji w serwisie:

Posiadasz interesującą pamiątkę związaną z uczelnią? Weź udział w konkursie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wspomnień pt. „Uniwersytet moich wspomnień” (wydanie pierwsze). Organizatorem jest Fundacja „Jeden Uniwersytet” przy współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przedmiotem konkursu są wspomnienia i pamiątki o instytucjach szkolnictwa wyższego w Poznaniu i działalności studenckiej. Konkurs jest zarezerwowany dla materiałów wcześniej niepublikowanych. Jego celem jest odnalezienie osobistych świadectw i ocalenie ich przed zapomnieniem.

W ramach konkursu dostarczać można wszelkie materiały w postaci wspomnień, dzienników, pamiętników lub tekstów autobiograficznych lub biograficznych, odnoszących się do przeżyć i wspomnień dotyczących działalności studenckich: kulturalnych, integracyjnych, społecznych, politycznych, naukowych…

Kto może wziąć udział w konkursie?

Absolwenci szkół wyższych Miasta Poznania, obecni i byli pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i innych szkół wyższych z terenu Miasta Poznania, ich potomkowie, a także spadkobiercy lub właściciele praw autorskich materiałów.

Materiały można zgłaszać do 30 marca 2022 r. O szczegółach dowiesz się w regulaminie konkursu.

W przypadku pytań lub wątpliwości pisz na adres e-mail: biuro@1uniwersytet.pl.