Pożegnanie dr. Mateusza Witkowskiego

Dziś o godz. 12.00 na Cmentarzu Bożego Ciała w Poznaniu społeczność uniwersytecka pożegnała dr. Mateusza Witkowskiego, Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, oddanego trenera floretu w KU AZS UAM Poznań oraz KS Muszkieterowie Warta Poznań, wiceprezesa KS Warta Poznań.

Wychowawcę szeregu zawodników, reprezentantów Polski, wieloletniego współpracownika seniorskiej reprezentacji Polski florecistek. Inicjatora i organizatora wielu międzynarodowych przedsięwzięć na rzecz rozwoju sportu. Kierownika i uczestnika projektów badawczych, autora licznych publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Wspaniałego nauczyciela akademickiego, cenionego wykładowcę.

Na uroczystości pogrzebowe tłumnie przybyli rodzina, przyjaciele, członkowie społeczności uniwersyteckiej, a także osoby spoza środowiska akademickiego.

Dr Mateusz Witkowski zmarł 8 września 2021 r. w tragicznym wypadku. Miał 37 lat.

Przypominamy, że trwa zbiórka pieniężna dla rodziny zmarłego. Wpłaty można przekazać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl: link do zbiórki.