Prof. Michał Bogdziewicz pierwszym polskim zdobywcą Tansley Medal

Prof. Michał Bogdziewicz z Wydziału Biologii UAM otrzymał Tansley Medal, jedną z najważniejszych nagród na świecie dla biologów zajmujących się roślinami, będących na początku kariery badawczej.

Nagroda co roku przyznawana jest przez New Phytologist Foundation, organizację non-profit, która zajmuje się promocją nauk z zakresu biologii roślin. W tym roku Tansley Medal otrzymała również Anna Trugman z University of California.

Prof. Michał Bogdziewicz pracuje w Zakładzie Zoologii Systematycznej na Wydziale Biologii UAM. Zajmuje się ekologią lasów, w szczególności ewolucją lat nasiennych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji, z których znacząca część ukazała się w wysoko punktowanych czasopismach klasy „Nature”. W 2021 r. zdobył Nagrodę Naukową Miasta Poznania. Jest członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj również: Dr hab. Michał Bogdziewicz. Zawód: ekolog | Uniwersyteckie.pl

Fot. Adrian Wykrota