Data publikacji w serwisie:

Szkoła Letnia Kultury i Literatury Polskiej dla studentów GDUFS z Kantonu

W dniach 8-10 czerwca br. studenci GDUFS z Kantonu uczestniczyli w Szkole Letniej Kultury i Literatury Polskiej zorganizowanej przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej.

To pierwsza taka Szkoła dla studentów z Chin, a zarazem doskonała okazja, aby wykorzystać coraz bezpieczniejszą sytuację pandemiczną nie tylko do nauki, ale także do bliższego poznania się z pracownikami WFPiK.

W Łowyniu goszczono ośmioro studentów, którzy uczestniczyli w zajęciach i warsztatach, poznawali mniej i bardziej odległe miejsca w okolicy oraz kraju, dyskutowali o polskiej literaturze oraz... gotowali bigos!

Zajęcia oraz warsztaty poprowadzili: prof. Małgorzata Zduniak-Wiktorowicz (Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM), Renata Siegień, GDUFS w Kantonie, Vadim Siegień oraz prof. Rafał Dymczyk, kierownik Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, a zarazem główny organizator i koordynator Szkoły Letniej.

Szkołę Letnią zamknęła Jej Magnificencja Rektor UAM, prof. Bogumiła Kaniewska wraz z dziekanem WFPiK, prof. Tomaszem Mizerkiewiczem - to z ich rąk studenci otrzymali dyplomy ukończenia Szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej.

Fot. Monika Sidorowska