Upolować ducha… książki

Zapraszamy na wystawę zatytułowaną Upolować ducha…książki, poświęconą okładkom zaprojektowanym przez grafików związanych z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Ekspozycję będzie można obejrzeć od 2 do 24 czerwca w holu głównym Collegium Maius. Wśród prac znajdą się m.in. projekty Mirosława Adamczyka, Ryszarda Bienerta, Marcina Markowskiego, Patryka Mogilnickiego, Waldemara Świerzego czy Lucyny Talejko-Kwiatkowskiej.

Wystawa jest jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach Poznań Festiwal Art Week oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jest również kolejną wspólną inicjatywą Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP.

projekt graficzny: dr Agata Kulczyk