Data publikacji w serwisie:

Wrześniowe wydanie „Życia Uniwersyteckiego” już dostępne!

Jest już wrześniowy numer miesięcznika UAM „Życie Uniwersyteckie”. Wydanie jak zawsze udostępniono w wersji papierowej oraz elektronicznej na stronie Uniwersyteckie.pl.

W najnowszym numerze m.in.:

  • Prof. Kazimierz Przyszczypkowski: Szkoła Nestorów – Projekt Szkoła Nestorów to nowość na uniwersyteckiej mapie. Cykl wykładów prowadzonych przez naukowców tworzących historię UAM na najwyższym poziomie zainteresuje miłośników nauki. Autorami inicjatywy są prof. Kazimierz Przyszczypkowski i dr Izabela Cytlak z Zakładu Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej.
  • Prof. Krystyna Paluszyńska-Daszkiewicz: Tylko wielkie zbrodnie – O prof. Krystynie Paluszyńskiej-Daszkiewicz z Wydziału Prawa i Administracji, odważnej naukowczyni działającej w AK. W latach 80. uratowała wielu młodych opozycjonistów przed więzieniem i przyczyniła się do tego, że prawda o morderstwie ks. Jerzego Popiełuszki wyszła na jaw.
  • Dr Jakub Małecki: ,,Apokalipsa’’ według Jakuba – O śmierci lodowców i innych skutkach globalnego ocieplenia opowiada dr Jakub Małecki z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.
  • Anna Schmidt-Fiedler: Dla zrównoważonego rozwoju – rozmowa z Anną Schmidt-Fiedler, pasjonatką idei zrównoważonego rozwoju, innowacji i trendów społecznych, która na UAM jest odpowiedzialna za budowanie relacji z otoczeniem społecznymi, a także Michaliną Krakowiak, prezeską Kola Naukowego Przyrodników, jedną z obiecujących młodych badaczek na UAM.

Po więcej zapraszamy na Uniwersyteckie.pl!

fot. Adrian Wykrota