Data publikacji w serwisie:

Wrześniowy numer Życia Uniwersyteckiego

Jest już dostępne wrześniowe wydanie miesięcznika UAM. W najnowszym numerze m.in. o studenckich kołach i organizacjach, nowym składzie Samorządu Studenckiego, muzycznej pasji dyrygenta Chóru Kameralnego UAM, prof. Krzysztofa Szydzisza, a także o krajach, w których warto studiować.

Na naszym uniwersytecie działa ponad 200 kół i organizacji studenckich, które mają olbrzymi potencjał. Pomysł, jak go wykorzystać, ma dr Paweł Szynkiewicz, nowy koordynator ds. kół naukowych. Z grona aktywnych organizacji przedstawiliśmy cztery, funkcjonujące na różnych wydziałach.

Ponadto UAM ma nowy Samorząd Studencki. Rozmawiamy z jego przewodniczącą Julią Przybyłowską, studentką Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a także z dr hab. Dominiką Narożną, naukowczynią z tego wydziału, która opowiada o swojej muzycznej pasji. To jeszcze nie koniec WNPiD we wrześniowym numerze Życia Uniwersyteckiego – piszemy również o ciekawej inicjatywie studenckiej – konkursie “Jeden z Dziewięciu”, który zadebiutował na Wielkim Grillowaniu.

Prof. Krzysztof Szydzisz, dyrygent Chóru Kameralnego UAM, mówi w tym numerze o swojej muzycznej pasji, a prof. Roman Murawski z Wydziału Matematyki i Informatyki, nowy członek Polskiej Akademii Umiejętności, o matematycznych fascynacjach.

Janusz Korpal, jeden ze znanych fotografików powojennego Poznania, zafascynował naukowców, m.in. prof. Piotra Kordubę z Wydziału Nauk o Sztuce. Efektem będzie wystawa ocalałych zdjęć jego autorstwa, poświęconych rogalińskim dębom i… wieżowcom Nowego Jorku.

W jakich krajach najlepiej jest studiować? Gdzie studenci mogą się szybko usamodzielnić i mają szeroki dostęp do kształcenia? Dlaczego nie w Polsce? Na te i wiele innych pytań odpowiadają badania politologa i ekonomisty dr. Krzysztofa Czarneckiego, który przeprowadził je w ramach grantu NCN na Wydziale Filozoficznym.

Życie Uniwersyteckie nr 9/2022

ŻU okładka - wrzesień 2022

Pobierz najnowszy numer