Fotorelacja z szóstej edycji GEOpraktyk

Mija już 8. dzień wyprawy naukowej studentów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych w ramach GEOpraktyk. W tym roku za cel obrano Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Przedstawiamy pierwszą fotorelację z tej podróży.

GEOpraktyki to interdyscyplinarne, cykliczne przedsięwzięcie studentów WNGiG, którzy łączą w jedność ciekawość świata z zainteresowaniami badawczymi. Tegoroczna wyprawa odbywa się pod hasłem „GEOpraktyki edycja VI Tanzania - okiełznać sawanny Tanzanii".

Podczas ekspedycji studenci pod nadzorem opiekuna naukowego dr Magdaleny Kugiejko będą prowadzić szereg badań naukowych, m.in.:

• ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym,
  • pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel,
  • zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti,
  • osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego.

Zapraszamy do śledzenia poczynań studentów na ich mediach społecznościowych:

Wesprzyj wyprawę studentów za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl!