Data publikacji w serwisie:

IV edycja programu FundAkcja - zgłoś swój pomysł

Już po raz czwarty Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM (PPNT FUAM) startuje z konkursem Fund_Akcja, skierowanym do środowiska akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Masz pomysł na wartościowy projekt z zakresu upowszechniania osiągnięć Uniwersytetu? Zajmujesz się popularyzacją nauki lub przedsiębiorczości? A może zależy Ci na łączeniu nauki z biznesem? Realizujesz ciekawą inicjatywę kulturalną? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Swoje zgłoszenie do Fund_Akcji możesz wysłać do 3 lutego.

Wypełnij formularz:  https://rejestracje.ppnt.poznan.pl/formularz/85-fund-akcja-2020-01

Od samego początku istnienia PPNT FUAM intensywnie i na różne sposoby wspiera studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedną z form pomocy jest wsparcie finansowe oferowane w ramach konkursu Fund_akcja. Przez trzy dotychczasowe edycje ponad 300 tys. zł zostało przekazanych na realizację około 50 projektów. Czas na kolejne inicjatywy. Zachęcamy do aplikowania!

Konkurs przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych (studentów, doktorantów, pracowników UAM), jak i różnego rodzaju podmiotów działających w ramach UAM oraz na rzecz Uniwersytetu. Biorąc w nim udział można zdobyć dofinansowanie projektów upowszechniających, naukowo-biznesowych, popularyzatorskich czy też kulturalnych.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Miką, agnieszka.mika@ppnt.poznan.pl.


Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) od prawie 25 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami  i naukowcami. Wspiera firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej.

PPNT zajmuje się komercjalizacją wiedzy i technologii. Prowadzi badania oraz świadczy usługi badawcze w takich branżach jak chemia, fizyka, biotechnologia oraz IT. Jest akredytowanym ośrodkiem innowacji i jako jedyny park technologiczny w Polsce, posiada status jednostki naukowej (kat.A).

Park wspiera firmy jeszcze na etapie tworzenia (preinkubacja), w trakcie rozwoju (startup) a także te już rozwinięte (np. wsparcie przy wprowadzaniu innowacji, przestrzeń biurowa czy laboratoryjna).

Oferta PPNT to także doradztwo biznesowe w zakresie projektów unijnych, pozyskiwania grantów, ochrony patentowej czy kompetencji menedżerskich oraz kontaktów z naukowcami i przedsiębiorcami.

W ramach PPNT działa Laboratorium Wyobraźni, pierwsze centrum popularyzacji nauki w Wielkopolsce. www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl

PPNT jest częścią Fundacji UAM, która wspiera i promuje działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. www.fuam.pl