Data publikacji w serwisie:

O UAM dla włoskich studentów

W zeszłym tygodniu studentka, która przyjechała na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu Erasmus+ opowiadała swoim kolegom z Uniwersytetu w Katanii o możliwościach, jakie daje studiowanie na UAM. Sara Sgarlata mówiła o swoich doświadczeniach w studenckim Radio Zammù.

Sara ma 22 lata i studiuje filozofię na Uniwersytecie w Katanii, od około 3 miesięcy przebywa w Poznaniu na Wydziale Filozoficznym UAM. O wyborze Poznania zadecydowały między innymi opinie kolegów Sary, którzy wracali zadowoleni z wymiany na UAM i wypowiadali się pozytywnie o pobycie w Polsce.

Studentka opowiedziała jak wyglądały jej pierwsze dni po przylocie, porównywała studiowanie w Poznaniu i Katanii oraz opowiadała o charakterze miasta.

Podczas wywiadu mówiła o tym, żeby wykorzystywać szanse, które pojawiają się podczas wyjazdów w ramach programu Erasmus, bo można nie tylko dobrze się bawić, ale także nauczyć się czegoś wartościowego.

Nagranie wywiadu w języku włoskim dostępne jest na stronie: http://www.radiozammu.it/imparare-divertendosi-questa-a-l-esperienza-che-offre-il-progetto-erasmus.htm

Jeżeli chcielibyście spędzić trochę czasu na innym uniwersytecie korzystając z programu Erasmus+, sprawdźcie co trzeba zrobić na: http://erasmus.amu.edu.pl/