Data publikacji w serwisie:

Spotkanie autorskie z Samą Maanim

Ośrodek Kultury Austriackiej UAM, Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Instytut Filologii Germańskiej UAM zapraszają na wieczór autorski z udziałem austriackiego pisarza irańskiego pochodzenia. Sama Maani zaprezentuje swoją satyryczną powieść „Žižek w Teheranie”.

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury Austriackiej UAM (Zwierzyniecka 7, Poznań). Spotkanie w języku niemieckim, z tłumaczeniem konsekutywnym na język polski, poprowadzi prof. Beate Sommerfeld z Instytutu Filologii Germańskiej UAM. Wstęp wolny.

Transmisja spotkania na kanale YouTube Ośrodka Kultury Austriackiej: Ośrodek Kultury Austriackiej UAM - YouTube

Link do wydarzenia na Facebooku: Sama Maani - wieczór autorski DE/PL (tłum. konsekutywne) | Facebook

O autorze

Sama Maani urodził się w Grazu, a wychowywał w Austrii, Niemczech i Iranie. Studiował medycynę w Wiedniu i filozofię w Zurychu. Obecnie – po latach pracy jako neurolog i psychoanalityk – zajmuje się pisaniem i mieszka w Wiedniu. Wybrane publikacje: „Ungläubig“ (Niewierzący, powieść, 2014), „Respektverweigerung: Warum wir fremde Kulturen nicht respektieren sollten. Und die eigene auch nicht” (Odmowa szacunku: dlaczego nie powinniśmy szanować innych kultur. Ani własnej. Zbiór esejów, 2015), „Der Heiligenscheinorgasmus und andere Erzählungen” (Orgazm w aureoli i inne opowiadania, 2016), „Teheran Wunderland” (Cudowny Teheran, powieść 2018), „Warum wir Linke über den Islam nicht reden können” (Dlaczego my na lewicy nie potrafimy mówić o islamie, tom esejów 2019), „Worüber man als Jude nicht schreiben sollte” (O czym Żydzi nie powinni pisać, tom esejów 2020), „Žižek w Teheranie” (powieść 2021), „Warum ich über den Islam nicht mehr rede” (Dlaczego nie mówię już o islamie, eseje 2022).