Sukces studentki UAM w IV Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym Języka Ukraińskiego

Anna Filipiak studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została zwyciężczynią IV Międzynarodowego Konkursu Ortografii Języka Ukraińskiego, który odbył się 14-15 marca 2019 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W IV Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym z Języka Ukraińskiego wzięli udział studenci z 15 europejskich uczelni z 10 krajów (Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Polska).

UAM reprezentowały Anna FilipiakWeronika Petka - studentki kierunku filologia ukraińska.

Konkurs składał się z II etapów: kwalifikacyjnego testu ze znajomości zasad ortografii języka ukraińskiego oraz finałowego dyktanda.

Laureaci konkursu:

• I miejsce – Anna Filipiak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań).
  • II miejsce – Przemysław Pawlak (Uniwersytet Warszawski)
  • III miejsce – Petra Kočišová (Uniwesytet Masaryka, Brno, Czechy) oraz Aleksiei Malyshev (MGIMO, Moskwa, Rosja).

Gratulujemy!