Data publikacji w serwisie:

VIII edycja projektu Studenci UAM bez Granic

Studenci UAM bez Granic powrócili do Tanzanii na VIII edycję projektu. Głównym celem wyprawy jest pomoc dzieciom uczęszczającym do szkoły w Mtae, w górach Usambara, w przygotowaniu do egzaminu kończącego szkołę podstawową

„Chcemy, aby powszechne prawo dzieci i młodzieży do nauki nie było tylko ładnie brzmiącym hasłem, ale faktycznie mogło się urzeczywistnić, także w krajach globalnego Południa. Cel ten brzmi odlegle, jednak wierzymy, że nawet małe działania mogą przynosić spore efekty. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić świat choćby jednego dziecka!” – piszą studenci na swoim fanpage'u na Facebooku (Studenci UAM bez Granic).

Uczestnicy projektu, we współpracy z Uvi Foundation for Education, prowadzą zajęcia dla dzieci z języka angielskiego oraz matematyki. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować je do egzaminu końcowego, którego wyniki decydują o możliwości podjęcia dalszej edukacji.

„Studenci UAM bez Granic” to międzynarodowy projekt realizowany przez członków Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej, działającego na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Celem projektu jest realizacja zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą pochodzącą z uboższych części świata, doświadczającą trudności w szeroko pojętej sferze edukacji.