Data publikacji w serwisie:

Kolorowy semestr zimowy

Trwa X edycja Kolorowego Uniwersytetu UAM, inicjatywy przeznaczonej dla dzieci z Wielkopolski, które mogą dzięki zajęciom rozwijać ciekawość świata oraz przekonać się jak wygląda studiowanie w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Semestr zimowy rozpoczęły niespodzianki z okazji inauguracji i miały formę online tj.: zajęcia „Kolory w kosmosie” przygotowane przez Obserwatorium Astronomiczne oraz wirtualny spacer po UAM. Kolorowym „bonusem” były zajęcia o wodnych stworach i potworach opracowane przez Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pierwsze, kolorowe półrocze, należało do: Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, Wydziału Historii, Wydziału Studiów Edukacyjnych, Wydziału Neofilologii, Wydziału Psychologii i Kognitywistyki oraz Wydziału Anglistyki.

Udział w zajęciach biorą zgłoszone grupy szkolne jak i studenci indywidualni. Tradycyjnie utworzono dwie: młodszą (klasy II, III SP) i starszą (klasy IV,V). Łącznie w X edycji Kolorowego Uniwersytetu studiuje 235 uczniów z Poznania i Wielkopolski, do których pomimo covidowych trudności, udało nam się dotrzeć ze słynnymi, kolorowymi koszulkami.

Tegoroczna formuła projektu została oparta wyłącznie o materiały filmowe, które realizowane są we współpracy z Uniwersyteckim Studiem Filmowym lub samodzielnie przez naukowców.

Półmetek pierwszej, całkowicie zdalnej edycji Kolorowego Uniwersytetu za nami. Dziękujemy uczestnikom, wykładowcom i partnerom za dotychczasowy wkład i zaangażowanie. Mamy jednocześnie cichą nadzieję, że nadchodzący semestr letni będzie ostatnim w formie wyłącznie zdalnej.

Odwiedź stronę Kolorowego Uniwersytetu!