Data publikacji w serwisie:

Rusza 13. edycja Kolorowego Uniwersytetu UAM

W przyszłym tygodniu startują pierwsze zajęcia Kolorowego Uniwersytetu UAM w sezonie akademickim 2023/24. W tegorocznej, 13. edycji na uczestników projektu czeka wiele nowości.

Pierwszą i najważniejszą jest fakt, że od października Kolorowy Uniwersytet dołączył do prestiżowej sieci 76 Europejskich Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET, co pozwoli na możliwość współpracy, wymiany doświadczeń i dalszy rozwój projektu.

Drugą są nowi partnerzy tj. Centrum Kultury Zamek oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej, którzy w trakcie kolorowego roku akademickiego zapewnią studentom ponadprogramowe atrakcje. Podtrzymana została również współpraca z Konsulatem Irlandii w Polsce.

Do tworzenia tegorocznej edycji projektu zostało zaproszonych 13 wydziałów UAM oraz 2 jednostki ogólnouczelniane, dzięki czemu harmonogram kolorowego roku akademickiego 2023/24 zapowiada się niezwykle bogato.

Zainteresowanie uczestnictwem w projekcie pobiło kolejne rekordy i finalnie 300 młodych studentów, podzielonych na dwie grupy, zasili szeregi społeczności akademickiej UAM w roku 2023/24. Szczegółowe informacje oraz wszystkie aktualności przez cały akademicki sezon dostępne będą na www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl oraz www.facebook.com/KolorowyUAM.