Data wydarzenia:

Spotkanie z prof. Agnieszką Stępkowską "Pary dwujęzyczne w Polsce"

Wydawnictwo Naukowe UAM zaprasza na promocję książki autorstwa prof. dr hab. Agnieszki Stępkowskiej, absolwentki filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie rozpocznie się 15 marca o godz. 17.00 w sali 340 Collegium Da Vinci (ul. Kutrzeby 10, Poznań). Gościem specjalnym będzie dr Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech, Francji i Monako, były wiceminister spraw zagranicznych i współpracy gospodarczej z zagranicą.

O monografii „Pary dwujęzyczne w Polsce”:

W jakim języku rozmawiają o codziennych sprawach? Który język najlepiej wyraża silne emocje? Czy we śnie pozostają dwujęzyczni tak jak na jawie? Czy zawsze udaje im się przekazać dwujęzyczność swoim dzieciom? Czy wzajemne zrozumienie nie ma nic wspólnego z opanowaniem języka? Co im się podoba w Polsce, a czego nie akceptują?

Pary dwujęzyczne w Polsce. Jest ich coraz więcej. Zwłaszcza po 1989 roku stały się częścią społeczeństwa polskiego – współtworzą je i zmieniają. Dlatego ich dylematy, problemy i sukcesy językowe są ważne.