Data publikacji w serwisie:

Warsztaty "Jak uczyć i nie zwariować?"

W imieniu Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM serdecznie zapraszamy lektorów jpjo i wszelkich innych nauczycieli na warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z dobrostanem ludzi zajmujących się przekazywaniem wiedzy, zwłaszcza w warunkach pandemicznych.

Poświęcimy uwagę zagadnieniom takim jak: wypalenie zawodowe, brak motywacji czy depresja wśród nauczycieli. Przyjrzymy się warunkom pracy, wymaganiom wobec nauczycieli ze strony zwierzchników i społeczeństwa, wyzwaniom, jakim musi sprostać nauczyciel w różnych krajach, warunkach, szkołach. Pokażemy proste i tanie metody samopomocy w najczęstszych sytuacjach, przywołamy truizmy o zdrowym stylu życia, ale też czymś Was zaskoczymy.

Stworzymy bezpieczną przestrzeń do dialogu i dyskusji na temat tego, co nas najbardziej boli, dotyka i rani, ale również i tego, co nas cieszy, motywuje, co nam pomaga... Zależy nam na aktywnym udziale uczestników, a warsztaty pozwolą nam nie tylko rozruszać umysł, ale też popracować z ciałem!

Dzięki temu, że będą z nami Maksi Kozińska (Wielka Brytania) i Damian Mrowiński (Niemcy), wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowego spotkania praktyków - dołączcie do nas, gdziekolwiek jesteście! Spotkanie jest zaplanowane na platformie Ms Teams w sobotę, 13. marca o godzinie 10.00 czasu warszawskiego i jest darmowe. Wymagana jest jedynie rejestracja pod adresem arobou@amu.edu.pl.

Istnieje możliwość wystawienia przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM zaświadczenia o odbyciu warsztatów.

Uczysz? Czegokolwiek?

Zapraszamy!

Znasz kogoś, kto uczy? Udostępnij!

Program wydarzenia:

10.00 otwarcie i od razu lecimy!

10.10 - Maksi Kozińska, Jak przebiec maraton bez przygotowania - czyli o nauczaniu w czasie globalnej pandemii. Angielski well-being i polski dobrostan oczami polsko-brytyjskiej nauczycielki

Tematyka w skrócie: specyfika edukacji brytyjskiej, czego nauczyłam się w UK? pomocne aplikacje, darmowa pomoc specjalistyczna

11.00 - Damian Mrowiński, Dobrostan lektora języka polskiego jako obcego (z perspektywy wykładowcy pracującego za granicą)

Tematyka w skrócie: wyzwania i stresory w pracy lektora, radzenie sobie ze stresem -wersja dla nauczycieli, gadżety ułatwiające pracę, dobrostan lektorski okiem ekspertów - literatura i multimedia

12.00 - Anna Roter-Bourkane, Uczysz? Nie wariuj! - techniki pracy z ciałem i dobre nawyki pomocne w pracy nauczyciela na onlajnie (i nie tylko!)

Tematyka w skrócie: joga w służbie nauczania zdalnego, drobne zmiany i ich "grube" efekty, na ratunek kręgosłupowi, oczom i nerwom, regeneracja, uziemienie, oddech, co mogę zrobić już, tutaj, teraz, by sobie pomóc - uczyć i nie wariować;)

A potem - dyskusja, wymiana doświadczeń, wszystkie zdania typu; "a u nas..." mile widziane! Jest nas dużo, jesteśmy razem, bądźmy sobie grupą wsparcia! Wygadajmy się! - to też pomaga!

Zapraszamy serdecznie! Do zobaczenia!

Szczegóły i rejestracja:

dr Anna Roter-Bourkane
Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM
arobou@amu.edu.pl