Data publikacji w serwisie:

Zaproszenie na wydarzenie - otwarcie LEGO® Education Innovation Studio

Wydział Matematyki i Informatyki UAM zaprasza nauczycieli, studentów oraz wszystkich entuzjastów angażującej edukacji do udziału w Konferencji "LEGO® Education Innovation Studio – przestrzeń do nauki, pracy i zabawy. Przyjdź, Zainspiruj się, Rozwijaj…", która odbędzie się 24 września 2019 roku.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z systemem edukacyjnym LEGO® Education oraz dowiedzieć się dlaczego stworzenie studia edukacyjnego LEGO może być odpowiedzią na potrzeby edukacyjne XXI wieku. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na wydarzenie, która odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: https://leis.amu.edu.pl/rejestracja-na-konferencje/

Konferencja na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM organizowana jest w związku z otwarciem LEGO Education Innovation Studio. To pierwsze w Polsce takie akademickie studio i będzie służyć pracownikom naukowym oraz studentom całego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studio bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego, a narzędzia edukacyjne LEGO® nadają się do szerokiego zastosowania w matematyce, lekcjach języka ojczystego lub języka obcego oraz w zrozumieniu i opowiadaniu historii.

Po części teoretycznej konferencji, która rozpocznie się o godzinie 10:00, odbędą się lekcje pokazowe przeprowadzone przez certyfikowanych trenerów LEGO® Education.

Uruchomienie Studio na UAM otworzy możliwość międzynarodowej współpracy z innymi ośrodkami uniwersyteckimi, w których ten program jest realizowany.

Wszystkie informacje, program konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie LEIS. Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na FB.