50 Twarzy Zbrodni po raz pierwszy w Poznaniu

Piąta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencja Kryminalistycznej 50 Twarzy Zbrodni odbyła się na Wydziale Biologii UAM. Dotychczas organizowana na Uniwersytecie Wrocławskim po raz pierwszy miała miejsce w Poznaniu. Popularne wydarzenie skupiło około 270 uczestników.

- Jak każda studencka konferencja również i ta zaczęła migrować po Polsce i teraz jest u nas. Do współpracy zaprosili nas organizatorzy poprzedniej edycji – mgr Jakub Winkler-Galicki wyjaśnia, jak to się stało, że 50 Twarzy Zbrodni zawitało do Poznania.

Konferencja jest adresowana przede wszystkim do studentów, doktorantów i ma na celu pokazanie interdyscyplinarności szeroko pojętej kryminalistyki. Chętnych do udziału w trzydniowym wydarzeniu nie brakowało – zgłosiło się ponad 50 uczestników czynnych, ponad 160 uczestników biernych plus zaproszeni goście.

- W jednym wydarzeniu łączymy wiele sesji tematycznych, nie tylko biologicznych, ale również prawnych, policyjnych, związanych z cyberprzestępczością, dzięki czemu konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem – tłumaczy mgr Tomasz Hadada.

Organizacją zajął się komitet naukowy pod kierownictwem prof. dr. hab. Magdaleny Kosińskiej, komitet organizacyjny i sztab wolontariuszy, dzięki którym wszystko zostało zapięte na ostatni guzik.

O tym, co działo się na konferencji i jaką jubileuszową niespodziankę przygotowali organizatorzy czytaj na uniwersyteckie.pl

autor: Ewa Konarzewska-Michalak