Data wydarzenia: -

Dni Różnorodności Kulturowej

W dniach 21-22 maja 2023 r. odbędą się organizowane przez Wydział Neofilologii, z gościnnym udziałem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, „Dni Różnorodności Kulturowej”.

Dni te są wyrazem włączenia się w ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją numer 57/249 z dnia 22 grudnia 2002 w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej święto „Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju”. Jego celem jest krzewienie zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocja i ochrona praw człowieka, w tym prawa do rozwoju.

Tegoroczne świętowanie będzie trwało dwa dni. Zapraszamy w niedzielę, 21 maja, w godz. 11.00-17.00, do Ogrodu Botanicznego UAM, a w poniedziałek, 22 maja, w godz. 9.30-15.00, do Collegium Novum przy Alei Niepodległości 4.

W ramach „Dni Różnorodności Kulturowej” odbędzie się ponad 30 wydarzeń: warsztaty (w tym z podstaw baletu, tańca orientalnego, tańca koreańskiego z wachlarzami czy sevillanas), wystawy (wystawa zdjęć książek katalońskich, wystawa pt. „Różnorodność w obiektywie”), koncerty (m.in. mini-koncert muzyki koreańskiej, koncert „Pięć stron świata”) i prelekcje (m.in. na temat pewnego placu w Barcelonie czy wpływu zachodniej kultury na współczesny język arabski). Do tego przedstawienie „Wikingowie są wśród nas”, nauka gry w boule i czytanie baśni świata, a to nadal nie wszystkie atrakcje święta różnorodności – szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się na stronie Wydziału Neofilologii w zakładce „Dni Różnorodności Kulturowej”.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętą wielokulturowością oraz językami obcymi. Zapraszamy nie tylko społeczność Wydziału Neofilologii czy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lecz także mieszkanki i mieszkańców naszego miasta w każdym wieku!