Data wydarzenia:

Eisteddfod UAM - festiwal kultury walijskiej

Już po raz szósty odbędzie sie na UAM festiwal kultury walijskiej Eisteddfod UAM. Celem festiwalu jest szerzenie wiedzy o językach mniejszości, kulturze krajów celtyckich, oraz zacieśnianie związków pomiędzy Polską a Walią czy Irlandią m.in. poprzez tłumaczenia tekstów kultury.

Studenci i wykładowcy Pracowni Studiów Celtyckich na Wydziale Anglistyki UAM oraz Towarzystwo Polsko-Walijskie zapraszają  do udziału w wydarzeniu. Jest to świetna okazja do zaznajomienia się z kulturą tego mało znanego kraju, a przy okazji  zaprezentowania swoich talentów w tak różnorodnych dziedzinach jak: twórczość literacka, tłumaczenia, muzyka i kulinaria.

​Do udziału w konkursach oraz wydarzeniach Eisteddfodu zapraszeni są wszyscy chętni, szczególnie studenci i uczniowie liceów.

Informacje dotyczące poszczególnych konkursów i wydarzeń towarzyszących festiwalowi można znaleźć na: https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod

Serdecznie zapraszamy do udziału!