Data wydarzenia:

Noc Naukowców 2022

30 września 2022 roku o godzinie 16:00, w całej Europie, rozpocznie się kolejna edycja Nocy Naukowców. Wśród organizatorów wydarzenia, w tym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu trwają aktualnie intensywne prace nad tym, by  wszystko przebiegło ciekawie i bezpiecznie. Niemniej jednak możemy już teraz uchylić rąbka tajemnicy.

Noc Naukowców odbędzie się z założenia w formule hybrydowej. Naukowcy z 18-stu wydziałów i jednostek ogólnouczelnianych UAM przygotowali kilkadziesiąt propozycji tematycznych, z których każdy znajdzie coś dla siebie! Kilka propozycji pojawi się na kanale Youtube „Noc Naukowców w UAM”, a zdecydowana większość czekać będzie na uczestników wydarzenia w budynkach UAM.

Będą wykłady, warsztaty, prezentacje, wycieczki, pokazy itp. Wszystkie łączyć będzie wspólne przesłanie, które w tym roku przyświecać będzie wszystkim krajom biorącym udział w Nocy Naukowców, czyli Zielony Ład. Mając to na uwadze, naukowcy i studenci UAM, będą chcieli zwrócić uwagę tegorocznych uczestników wydarzenia na problemy związane z  ochroną środowiska, czy klimatu. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli przekonać się, że podejście proklimatyczne może być prezentowane przez wszystkie dziedziny nauki.

Równolegle do wydarzeń stacjonarnych, odbywać się będzie transmisja na kanale YouTube Nocy Naukowców. Podczas transmisji naukowcy ze wszystkich instytucji biorących udział w tegorocznym wydarzeniu, będą opowiadać o różnych tematach związanych z trendami eko w nauce i nie tylko. Wśród gości będą m.in.: prof. dr hab. Mariusz Lamentowicz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, który opowie o globalnym ociepleniu i odtwarzaniu torfowisk. Z kolei dr hab. Szymon Konwerski z Wydziału Biologii przedstawi rolę owadów w ekosystemie. Studio NN „live” wystartuje również o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/NocNaukowcowPoznan

https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/