Data wydarzenia:

Spotkanie poświęcone pamięci dr Ewy Najwer

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Wydawnictwo Literackie ATENA zapraszają na „Spotkanie z Ewą” w piątą rocznicę śmierci dr Ewy Najwer.

Spotkanie poświęcone pamięci dr Ewy Najwer odbędzie się 22 maja o godz. 18.00 w Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Ewa Najwer – dr nauk humanistycznych, poetka, prozatorka, działaczka społeczna, nauczycielka języka polskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Paderewskiego w Poznaniu, wykładowczyni na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autorka kilkunastu tomów poezji i prozy, w tym dokumentalno-wspomnieniowych takich jak: „Komitet 80/81. Pięć kamyków Dawida” (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Poznań, 2006 r.), „Krajobraz po szoku. Wspomnienia niekontrolowane” (Media Rodzina. Poznań, 2017 r.).

Zapraszamy!