Data wydarzenia: -

The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2023

Wydział Fizyki UAM oraz Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu organizuje 17. edycję międzynarodowej konferencji naukowej – The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2023.

Udział w konferencji stanowi świetną okazję do poszerzenia wiedzy na temat najbardziej aktualnych badań dotyczących szeroko rozumianej fizyki magnetyzmu, materiałów magnetycznych, w tym również układów topologicznych, silnie skorelowanych elektronów, układów spinowych, spintroniki oraz potencjalnym zastosowaniu tychże materiałów dla rozwoju nowoczesnych technologii.

Wiedzą na powyższe tematy będą się z nami dzielić eksperci z całego świata.

Pięciodniowa konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań, w dniach 26-30 czerwca 2023 roku. Wykład inauguracyjny wygłosi J. Michael D. Coey. Wystąpienie zatytułowane „How can a magnetic field influence water” będzie dostępne dla szerokiej publiczności, do udziału w którym organizatorzy gorąco zapraszają.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert „Tango Passion Show”, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 19.00 w Auli UAM (kup bilet).

Po więcej szczegółów odsyłamy do strony wydarzenia: https://www.ifmpan.poznan.pl/pm23