Weź udział w konkursie recytatorskim wierszy Czesława Miłosza!

Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza, wybitnego poety, pisarza, tłumacza oraz noblisty, którego twórczość wywarła silny wpływ na kształt polskiej literatury. Uniwersyteckie obchody upamiętniające twórczość Miłosza rozpoczniemy w czerwcu, miesiącu urodzenia prozaika i poety!

Zapraszamy uczniów, studentów i dorosłych do udziału w trzecim uniwersyteckim konkursie recytatorskim pod patronatem Jej Magnificencji Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej.

W tym roku uczestnicy mają za zadanie przygotować do prezentacji wybrany utwór Czesława Miłosza spośród tomów: „Trzy zimy”, „Gucio zaczarowany”, „Na brzegu rzeki”, „Druga Przestrzeń”.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe:

• miejsce I: czytnik e-booków wraz z trzymiesięcznym abonamentem na e-booki od legimi.pl, gra planszowa „#ĄĘ”,
  • miejsce II: gra planszowa „#ĄĘ”, bluza z logo UAM oraz trzymiesięczny abonament na audiobooki od legimi.pl,
  • miejsce III: książka „Czesław Miłosz i XXI wiek”, trzymiesięczny abonament na audiobooki i ebooki od legimi.pl oraz gra Monopoly Poznań.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają dyplomy i upominki ufundowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Finał konkurs odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2024 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Kompletne zgłoszenia, obejmujące wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz audiowizualną próbkę recytacji, należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 9 maja 2024 r. do godz. 23:59 na adres wiersze@amu.edu.pl

Lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu recytatorskiego zostanie opublikowana do 17 maja br. do godz. 16:00 na amu.edu.pl.

Pliki do pobrania: