Aplikacje internetu rzeczy
studia II stopnia (magisterskie), stacjonarne
Orientacyjny limit miejsc: 30
Opis studiów
Aplikacje internetu rzeczy to międzyuczelniane i interdyscyplinarne studia informatyczne prowadzone przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Ekonomiczny. Studia łączą w sobie następujące obszary wiedzy: ekonomię - koncentrując się na nowoczesnych rozwiązaniach funkcjonowania firmy w ramach elektronicznej gospodarki opartej na wiedzy; nauki ścisłe - w zakresie nowoczesnych metod zbierania i przetwarzania danych z otoczenia; technikę - w zakresie najnowszych technologii informatyczno-komunikacyjnych i ich zastosowań praktycznych. Student zdobywa wiedzę i kompetencje w zakresie budowy sieci komputerowych oraz sieci automatyki. Potrafi projektować złożone aplikacje internetu rzeczy oraz tworzyć nowe rozwiązania w ramach rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej.
Atuty kierunku
Studia są prowadzone przez dwie renomowane uczelnie, które mają wieloletnie doświadczenie badawcze i edukacyjne w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych. Student zdobywa kompetencje w obszarze projektowania aplikacji i usług internetu przyszłości, a także zna metody i narzędzia informatyczne niezbędne do funkcjonowania małej firmy w nowoczesnej gospodarce. Potrafi posługiwać się narzędziami i technologiami informatycznymi do analizy, projektowania, wdrażania oraz pielęgnacji systemów.
Specjalności w ramach kierunku
- Internet rzeczy,
- Domotyka i sieci komputerowe,
- Programowanie,
- Multimedia,
- Ekonomia.
Wybrane przedmioty na studiach
- Firma w Internecie,
- Programowanie CAD/CAM,
- Sieci automatyki i domotyki,
- Aplikacje multimedialne,
- Internet Przyszłości,
- Internet Rzeczy,
- Interfejs człowiek-maszyna,
- Analiza techniczno-ekonomiczna projektów teleinformatycznych.
Praca po studiach
Absolwent może pracować na stanowiskach związanych z projektowaniem i utrzymaniem systemów informatycznych wykorzystujących systemy bazodanowe i mikrosterowniki do monitorowania zdarzeń i wielkości fizycznych z wykorzystaniem czujników. Potrafi przygotować i zarządzać witryną WWW oraz reklamować firmy w internecie. Umie tworzyć interfejsy użytkownika wykorzystując wirtualną czy rozszerzoną rzeczywistość. Kompetencje ułatwiają pracę jako analityk danych, także w zakresie finansów i księgowości.