Data publikacji w serwisie:

BUP zaprasza na „Dancing z Mewą”

30 września o godz. 18.00  na dziedzińcu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się „Dancing z Mewą” – zabawa taneczna do muzyki wydawanej w latach 40. XX wieku przez Fabrykę Płyt Gramofonowych "Mewa". Impreza organizowana jest w ramach wydarzenia kulturalnego pt. „Rytmy Marcina”.

Formuła „Rytmów Marcina” nawiązuje do francuskiej Fêtede la musique. Sobotnie popołudnie i wieczór wypełnione będą kameralnymi koncertami, potańcówkami i warsztatami muzycznymi, odbywającymi się w przeróżnych, czasem nietypowych miejscach, zarówno we wnętrzach instytucji, jak i na chodnikach czy podwórkach. Działania te będą skupione na ulicy Św. Marcin oraz bezpośredniej okolicy i dla publiczności będą bezpłatne.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu organizuje „Dancing z Mewą”, czyli zabawę taneczną do muzyki wydawanej w latach 40. XX wieku przez Fabrykę Płyt Gramofonowych "Mewa". Ta poznańska wytwórnia w krótkim okresie działalności wydała prawie 250 piosenek, które niegdyś śpiewano i do których tańczono.

Zapraszamy na dziedziniec biblioteczny, by raz jeszcze dać im szansę i poruszać się w rytm najpopularniejszych tańców tamtych lat – tanga, fokstrota i slow-foksa!

Muzyka będzie pochodziła bezpośrednio z matryc wytwórni.

Start imprezy o godz. 18.00.

Dancing otworzą warsztaty z tanga poprowadzone przez Dominikę Zarecką, podczas których uczestnicy poznają jego podstawowe ruchy i oswoją się z rytmem.

W przerwie od tańca będzie można obejrzeć krótką wystawę, która przybliży historię wytwórni oraz kolekcji matryc ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Zapraszamy!