• Muzyka

  Dyrygentka Chóru Akademickiego UAM, Beata Bielska, przewodząca chórowi podczas Koncertu Noworocznego

 • Sztuka

  Aktorzy z teatrów studenckich podczas Festiwalu Teatrów Studenckich START

 • Komiks

  W Bibliotece Uniwersyteckiej UAM znajduje się największy w polskich bibliotekach zbiór komiksów

 • Wykłady otwarte UAM

  Cykl wykładów prof. Normana Davisa na UAM

Kultura

Studia nie sprowadzają się tylko do wykładów, pisania prac zaliczeniowych, czy kolokwiów, są one jednocześnie doskonałym czasem na poszerzanie zainteresowań pozanaukowych.

Pomiędzy nauką do egzaminów a udziałem w zajęciach warto znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji, w czym w dużej mierze może pomóc uniwersytet.

Muzyka

Wszyscy, ceniący sobie sztukę chóralną, studenci, jednoczą się w wokalnej pasji w działających przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza chórach.

Chór Kameralny i Chór Akademicki to zespoły, które dzięki swemu unikalnemu brzmieniu, starannie dobranemu repertuarowi, profesjonalizmowi i trosce o najwyższy poziom artystyczny koncertów, zaskarbiają sobie uznanie słuchaczy nawet w najodleglejszych zakątkach globu.

Koncertują m. in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Korei Południowej, Chorwacji, Macedonii, Rosji, czy na Malcie, odbijając się szerokim echem na chóralnej mapie świata.

Od roku 2004 na uczelni działa także Orkiestra Kameralna UAM, prowadzona przez dra Aleksandra Grefa. Orkiestra często pojawia się na uczelnianych wydarzeniach, m.in. na Koncercie Noworocznym czy koncertach rektorskich. Jeśli grasz na instrumentach smyczkowych i chciałbyś dołączyć do zespołu, przyjdź na jedną z prób, które odbywają się w poniedziałki od godz. 19:00 w DS Babilon!

Sztuka

Swoją fascynację sztuką można pielęgnować rozpoczynając studia na kierunkach artystycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szeroki wachlarz zajęć z tego zakresu oferuje Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszuw którym studenci mogą przekuwać swe wizje i fantazje w dzieła sztuki w pracowniach rysunku i malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii i projektowania ubioru. Mają także możliwość kształcenia się w zakresie sztuki muzycznej.

Lecz studiowanie na kierunkach, które ze swej definicji nie są artystyczne, nie wyklucza możliwości rozwijania się właśnie na tej płaszczyźnie. Swoją pasją aktorską studenci mogą dzielić się z szeroką publicznością w działających przy UAM Teatrze Granda, Teatrze Szkutnikczy Kabarecie Nie Do Pary.

Komiks

Obowiązkowym przystankiem, na czytelniczej trasie każdego miłośnika kultury obrazkowej, powinna stać się poznańska mekka komiksu, czyli Biblioteka Uniwersytecka UAMw murach której znajduje się największy w polskich bibliotekach zbiór powieści graficznych, opracowań i czasopism poświęconych tematyce komiksowej.

Mangi, picture booki, komiksy dla dzieci, artbooki, albumy i wydania kolekcjonerskie oraz zeszyty z unikalnymi wariantami okładkowymi - tym wszystkim można cieszyć oczy podczas wędrówek między regałami. Dostępne są również komiksy w językach obcych: angielskim (szczególnie komiksy superbohaterskie), francuskim, niemieckim i włoskim.

Wykłady otwarte UAM

Osoby chcące poszerzyć swoje horyzonty odnajdą w ofercie poszczególnych wydziałów wiele otwartych wykładów, z różnych dziedzin, prowadzonych przez osobistości życia społecznego i naukowego, wykładowców o uznanej renomie, ludzi kultury oraz ekspertów-praktyków.

Studia na UAM pozwalają na rozwój w każdej dziedzinie!