Forum Nasz Wspólny Uniwersytet

Podziękowania dla partnerów UAMZobacz więcej

Firmy, które współpracują z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu łączy środowisko akademickie z partnerami gospodarczymi, tak aby dorobek naukowy został w najszerszym możliwym zakresie wykorzystany dla dobra społeczeństwa. Współpraca z firmami pozwala także na zdobywanie przez studentów UAM doświadczenia zawodowego i otwiera przed nimi nowe możliwości rozwoju.

Partnerzy UAM to miedzy innymi:

Apollogic to firma, która zajmuje się budowaniem aplikacji mobilnych i desktopowych, integracją systemów IT i wdrażaniem oprogramowania firm SAP i Microsoft. Doradza organizacjom w dziedzinie cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, mieszanej rzeczywistości i analizy predykcyjnej. Tworzy autorskie aplikacje biznesowe wspierające działy finansowe, sprzedażowe i prawne, prowadzimy audyty IT.

W Apollogic pracuje ponad 100 osób, w tym konsultanci SAP i Microsoft, inżynierowie AI i IoT, programiści, analitycy danych, specjaliści ds. sieci, architekci rozwiązań i projektanci UX. Siedziba firmy znajduje się na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na Naramowicach, ale znaczna część zespołu pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Celem współpracy jest ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy i rozpoczęcie kariery w branży IT poprzez zdobycie doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną w trakcie studiów.

AT computers

Firma specjalizuje się w zakresie zabezpieczeń sieciowych, rozwiązań serwerowych i backupu danych- stworzyła autorskie rozwiązanie ATcomp Backup Solution.

Specjalizuje się w dedykowanych systemach dla biznesu. Jest jedną z największych firm sprzedających produkty marek ESET, Dell, Stromshield. Obsługuje  klientów z sektora prywatnego i publicznego oraz z organizacji pozarządowych z całej Polski.

Capgemini

Software Solutions Center tworzy aplikacje i rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie klientów z wielu branż – od logistycznej, motoryzacyjnej i rozrywkowej po sektory publiczne, chemiczne i finansowe.T o eksperci w dziedzinach takich jak Java, Cloud, .NET, React, testing i inne.

3 lutego 2021 r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zawarł dwustronne porozumienie o współpracy z KKS Lech Poznań. Współpraca pomiędzy Uczelnią a Klubem odbywać się będzie na wielu płaszczyznach i dotyczyć ma wspólnych działań zarówno angażujących studentów do udziału w projektach, jak i prowadzenia wspólnych prac i inicjatyw badawczych.

Obecnie na Uczelni realizowane projekty angażujące studentów w budowanie narzędzi informatycznych możliwych do wykorzystania i usprawnienia niektórych działań w Klubie. Rozpoczęte zostały również prace badawcze, których celem jest zastosowanie metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do prowadzenia analiz danych sportowych dostarczonych przez KKS Lech Poznań.

IT.INTEGRO

Jest strategicznym Partnerem Microsoft w Polsce, współpracując w zakresie efektywnej edukacji rynku na temat zintegrowanych systemów informatycznych (ERP) oraz wdrażając Microsoft Dynamics 365 Business Central/NAV. Wśród jej usług jest wsparcie firm w nieustannym procesie rozwoju, doskonalenia, wzrostu. Pracuje z firmami z całego świata, realizując projekty wdrożeniowe od San Francisco po Singapur.

IT.integro Career Starter to płatny program stażowy stworzony z myślą o przyszłych programistach  i Konsultantach systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV). Program przeznaczony jest dla absolwentów oraz studentów III, IV lub V roku takich kierunków jak informatyka, ekonometria czy zarządzanie produkcją, a także kierunków pokrewnych. Staż realizowany jest raz w roku, w okresie wakacyjnym. Co roku dostaje się na niego kilkunastu studentów lub absolwentów. Razem spędzają czas na szkoleniach, nauce programowania oraz procesów biznesowych, a także wspólnych integracjach.

Logo Karty Grabowskiego

Karty Grabowskiego to seria unikalnych, matematycznych kart do nauki poprzez zabawę zarówno w domu, jak i w szkole. To firma rodzinna z prawie 30-letnią historią stworzona przez nauczyciela matematyki – Andrzeja Grabowskiego. Dzisiaj firmę prowadzą Jego dzieci - Justyna Grabowska-Dybek oraz Mateusz Grabowski.
Więcej o misji oraz historii firmy można dowiedzieć się z wywiadu przeprowadzonego na kanale na Youtube "Przygody Przedsiębiorców".

Celem współpracy jest ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy i rozpoczęcie kariery w branży IT poprzez zdobycie doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną w trakcie studiów.

Umowa o współpracy ramowej z AKCES Edukacja, ALE Nauczanie została podpisana w październiku 2017 roku. Podejmowane inicjatywy mają na celu stworzenie przestrzeni pomiędzy studentami, wykładowcami, nauczycielami i uczniami do rozwoju nauki, wiedzy oraz szerokiej gamy kompetencji z wykorzystaniem między innymi narzędzi robotyki.

beyond.pl - logotyp

12 stycznia 2018 roku podpisano umowę o współpracy pomiędzy z Beyond.pl – poznańską firmą, która od 2005 r. dostarcza pełen zakres usług związanych z infrastrukturą IT dla biznesu, w tym usług data center oraz cloud computing.

Współpraca z firmą Beyond to przede wszystkim dostęp do praktycznej wiedzy dla studentów, ale także możliwość odbycia staży oraz zatrudnienia absolwentów.

PSI Polska

Gdy zapalasz światło, nadajesz bagaż na lotnisku, tankujesz paliwo lub podróżujesz pociągiem – prawdopodobnie korzystasz z oprogramowania tej firmy. Od 1969 roku rozwija i integruje systemy informatyczne dla energetyki, produkcji i logistyki. PSI Polska z oddziałem w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który zatrudnia na całym świecie ponad 2300 osób, z czego 350 w Poznaniu.

W ciągu 125-letniej historii firma Roche stała się jedną z największych firm biotechnologicznych na świecie, czołowym dostawcą diagnostyki oraz światowym dostawcą innowacyjnych rozwiązań transformacyjnych w głównych obszarach terapeutycznych.

Roche Informatics to firma specjalizująca się w dostarczaniu technologii, które rewolucjonizują praktykę medycyny i poprawiają jakość życia pacjentów, umożliwiając im dłuższe i zdrowsze życie. Polska stanowi kluczowy ośrodek technologiczny, wspierający cyfrową innowację i inspirujący rozwój.

Logo formy Sollers Consulting

It's a team of over 800 professionals who build the Digital Future for the world's largest insurance, banking, and leasing organizations. The history of business advisory and software implementation goes back to the year 2000. Sollers Consulting's roots are in Europe, but the company's footprint is visible around the world. The company have offices in Warsaw, Lublin, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Cologne, Paris, Barcelona, and Tokyo.

Logo firmy SPOC

SPOC w 2010 jako pierwsi w Polsce rozpoczęli swoją przygodę z ServiceNow - kompleksową platformą cloudową, z której dziś korzysta już niemal 7000 firm na świecie.
Obecnie to jeden z wiodących partnerów ServiceNow w Europie obsługującym klientów bez względu na szerokości geograficzne.

Logo firmy STX Next

STX Next to największy Pythonowy software house w Europie. Obecnie firma zatrudnia prawie 600 osób, w tym ponad 250 Python i JavaScript Developerów. Naszą domeną są również DevOps, Machine Learning, Data Engineering, React Native, jak i UX. Od 17 lat nasze interdyscyplinarne zespoły tworzą wyjątkowe produkty dla klientów, łącząc dobre praktyki, świetnej jakości oprogramowanie i nowe technologie. Używamy agilowych metod pracy i wciąż, nieustająco się rozwijamy. Aktualnie STX Next rozszerza swoją działalność poza Europę i otwiera swój pierwszy oddział w Meksyku.

vizlib

Our feature-rich, intuitive Qlik Sense solutions empower data-driven organisations to extend their current analytics capabilities and uncover meaningful insights faster than ever before. We make data talk. Leveraging our ready-to-use extension products, organisations go from mere data reporting to data storytelling in seconds, significantly boosting their time-to-market for new Qlik Sense projects. We are valued partner to many of the world's leading businesses that seek fast, effective and branded solutions to boost data adoption across their organisations.

Wunderman Thhompson Technology

Wunderman Thompson Technology tworzy platformy marketingowe, oparte o systemy zarządzania treścią, wykorzystując innowacyjne pomysły i nowoczesne rozwiązania. Od AWS, przez Javę, React po Webpack i wiele innych – eksperci pracują przy architekturze, developmencie, zapewnianiu jakości i pozostałych etapach projektu IT. Jak dotąd przekonali się o tym najwięksi: Ford, Shell, Colgate, Unilever czy GSK.

W Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach pracuje ponad 350 technologicznych pasjonatów, którzy chcą i potrafią dzielić się tym, co najlepsze: wiedzą i doświadczeniem.

Firma XTM International została założona w 2002 roku, gdy dostarczenie nowoczesnej technologii tłumaczeniowej, spełniającej błyskawicznie ewoluujące potrzeby i oczekiwania firm działających na rynkach globalnych było niemałym wyzwaniem.
W dzisiejszych czasach, regularne tworzenie, aktualizacja i tłumaczenie ogromnych ilości treści ma kluczowe znaczenie dla większej liczby firm i organizacji, niż kiedykolwiek wcześniej. Ich innowacyjny system do zarządzania tłumaczeniami - XTM Cloud, wyposażony w zintegrowane narzędzia CAT, od dwudziestu lat pomaga osiągnąć ten cel.

Logo Żabka

Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce i jednym z najbardziej dynamicznych formatów na świecie, otwierając ponad 4000 nowych sklepów w latach 2016-21. Około 15,5 miliona konsumentów mieszka nie dalej, niż 500 m od najbliższej Żabki. W ramach strategii odpowiedzialności Żabka podjęła się zobowiązań w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności.

Zawarte porozumienie o współpracy z jednej strony przypieczętowuje poczynione już wcześniej ustalenia, a z drugiej - stanowi formalne otwarcie dla dalszych działań w obszarach naukowo-badawczym, edukacyjnym i promocyjnym.