Rekomendacje dot. stosowania sztucznej inteligencji na UAM

Strona przedstawia zalecenia i materiały informacyjne opracowane przez Zespół ds. Sztucznej Inteligencji dla społeczności akademickiej UAM w celu wsparcia i dostarczenia wiedzy na temat generatywnej sztucznej inteligencji.

Materiały informacyjne

Materiały podzielone są na następujące obszary:

Słowniczek terminów generatywnej SI

Dodatkowo opracowany został słowniczek wyjaśniający najważniejsze terminy związane z generatywną sztuczną inteligencją.

Otwórz słowniczek

Aktualności

Najnowsze informacje dotyczące SI na UAM, w tym powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach.Zobacz więcej

VII Dni Jakości Kształcenia. Zobacz transmisję!

W dniach 20-21 czerwca 2024 r. na UAM odbyła się konferencja organizowana w ramach VII edycji Dni Jakości Kształcenia. Temat przewodni brzmiał: „Jak będziemy kształcić w przyszłości? Od tablicy do tabletu – rola sztucznej inteligencji, badań naukowych, nowych metod i narzędzi dydaktycznych w kształceniu wyższym”. Wydarzenie miało miejsce w dwóch lokalizacjach: na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

W sesji pierwszej, poświęconej sztucznej inteligencji w dydaktyce, prof. dr hab. Krzysztof Jassem omówił wprowadzenie do generatywnej sztucznej inteligencji. Kolejne wystąpienie, prowadzone przez dr. inż. Marcina Jukiewicza i dr. Łukasza Szoszkiewicza, dotyczyło zastosowania GenAI w kształceniu i pracach dyplomowych. Sesję zakończyła dyskusja moderowana przez prof. UAM dr hab. Agnieszkę Chwieduk. Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z wydarzenia:

.

Zarządzenia wewnętrzne dot. SI

NazwaPobierz
Zarządzenie nr 426/2023/2024 w sprawie zasad korzystania z systemów sztucznej inteligencji w procesie kształcenia studentówObowiązującyRektor UAM
PDF
Pobierz PDF Zarządzenie nr 426/2023/2024 w sprawie zasad korzystania z systemów sztucznej inteligencji w procesie kształcenia studentów (278.1 KB)

.

O zespole

Zespół ds. Sztucznej Inteligencji został powołany przez JM Rektor w celu opracowania wytycznych i materiałów dydaktycznych dla społeczności akademickiej UAM.Dowiedz się więcej

.

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące sztucznej inteligencji oraz jej stosowania na UAM.Zobacz więcej