Data publikacji w serwisie:

Czerwcowe „Życie Uniwersyteckie”

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już gotowy do pobrania na stronie Uniwersyteckie.pl.

A w nim:

Profesor UAM Agnieszka Janiak z Wydziału Chemii zadebiutowała na łamach „Nature”. Wprawdzie o debiutach raczej nie piszemy, ale jeśli wziąć pod uwagę, że w całej historii naszej uczelni takich debiutów było nieco ponad dwadzieścia, to sprawa staje się poważna. Jej „Kryształowe odkrycie” dokonało się w RPA, a współsprawcą „naukowego zamieszania” stał się prof. Marcin Kwit.

Nie ma tematu głośniejszego w ostatnim czasie niż ChatGPT. O jego wpływie na teraźniejszość, ale i zagrożeniach rozmawiamy z prof. Krzysztofem Jassemem z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Z kolei prof. Mirosław Pawlak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu zajął pierwsze miejsce w rankingu Education na najczęściej cytowanego naukowca UAM. Jak to się stało, dowiecie się Państwo z rozmowy z naukowcem.

Wśród bohaterek i bohaterów czerwcowego wydania „Życia Uniwersyteckiego” są także: prof. UAM Monika Bobako z Pracowni Pytań Granicznych, prof. Magdalena Arasimowicz-Jelonek z Wydziału Biologii, zespół prof. Tadeusza Stryjakiewicza z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, dr Rafał Kukawka z PPNT, prof. Piotr Śniedziewski z Instytutu Filologii Polskiej, dr Kamila Kłudkiewicz z Instytutu Historii Sztuki, prof. UAM Krzysztof Hajder z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, dr Paweł Kida z Wydziału Neofilologii oraz laureaci pierwszej edycji programu „Perły nauki”: Wojciech Wysoczański, Karolina Król i Sergiusz Napierała.

Życie Uniwersyteckie nr 6/2023

Okładka czerwcowego wydania Życia Uniwersyteckiego. Na okładce zdjęcie prof. Janiak

Pobierz najnowszy numer