Data publikacji w serwisie:

Lutowy numer „Życia Uniwersyteckiego”

Lutowe wydanie „Życia Uniwersyteckiego” jest już dostępne do pobrania na Uniwersyteckie.pl. Zachęcamy do lektury – przeczytacie między innymi o zbliżającej się 5. rocznicy wejścia w życie ustawy 2.0. Niezwykle surowemu osądowi poddał ją dziekan Wydziału Filozoficznego prof. Roman Kubicki.

Profesor Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk pyta z kolei: czy „drapieżniki” zagrażają UAM? Tekst jest reakcją na wcześniejszy wywiad z prof. UAM Magdaleną Musiał-Karg z WNPiD, w którym odniosła się ona do badań nad strategiami wydawniczymi i ich finansowaniem.

Na naszych łamach dr Artur Urbaniak z Instytutu Lingwistyki Stosowanej mówi o podatności przedstawicieli pokolenia Z na manipulacje w mediach społecznościowych, a prof. UAM Andrzej W. Nowak z Wydziału Filozoficznego odnosi się między innymi do technik produkcji strachu i społecznego wytwarzania niewiedzy w Polsce. Doktor Maciej Główczyński z WGSEiGP opowiada o tym, jak człowiek doświadcza przestrzeni przy wykorzystaniu technologii cyfrowych, a prof. UAM Wojciech Nowiak z WNPiD o konieczności innego, obiektywnego spojrzenia na Chiny.

W numerze przedstawiamy także sylwetki laureatów nagrody Praeceptor Optimus: dr Sylwii Szykownej z IKE UAM i dr. Tomasza Kopyciuka z Wydziału Fizyki. Zachęcamy również do bliższego poznania prof. Ewy Domańskiej z Wydziału Historii, jednej z grona dwóch procent najczęściej cytowanych naukowców według Rankingu Stanforda, naukowczyni słynącej między innymi ze wspierania kreatywności doktorantów.

To tylko niektóre z tematów lutowego wydania „Życia Uniwersyteckiego”. Życzymy ciekawej lektury.

Życie Uniwersyteckie nr 2/2024

Okładka lutowego wydania Życia Uniwersyteckiego. Na okładce prof. Roman Kubicki

Pobierz najnowszy numer