Data publikacji w serwisie:

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

26. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rośnie w siłę! 6 dni festiwalowych, 9 organizatorów i ponad 450 wydarzeń. Festiwal rozpocznie się 15 maja o godzinie 12:00 uroczystością inauguracyjną w siedzibie Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Tegoroczny program Festiwalu, to przede wszystkim wydarzenia stacjonarne. Istotą w poznawaniu i odkrywaniu nauki i sztuki jest bezpośrednie, osobiste doświadczanie i przeżywanie. Chcemy, aby zaproponowane przez Festiwal wydarzenia, były impulsem, aby wyciągnąć na moment głowy z opasłych podręczników i poszukać nauki na zewnątrz, w jej naturalnym środowisku. Wierzymy, że oferowane Wam warsztaty, prezentacje, eksperymenty, wycieczki, gry, dyskusje i wiele innych form wymiany wiedzy, staną się ciekawym uzupełnieniem tematycznym zajęć i dadzą okazję do tego, aby dotknąć, wręcz namacalnie, żywej nauki.

Wybierzcie się z nami w podróż, podczas której obejrzycie musical na scenie, możecie być jak chirurdzy podczas kursu szycia chirurgicznego. Dowiecie się czy istnieje przepis na obraz? I skąd się bierze dżem w lodówce? Sprawdzimy również czy latem można ulepić bałwana?  A dla żądnych technologicznych nowinek pokażemy przyrodnicze innowacje w technologii 3D. Mamy także coś dla miłośników sportu, zapraszamy - wejdź w buty lekkoatlety: bieg, skok, rzut - czas na Twój ruch!

A na zakończenie, 20 maja, zapraszamy na koncert finałowy w Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę Festiwalową https://festiwal.amu.edu.pl oraz profile w mediach społecznościowych:

www.facebook.pl/pfnis

www.instagram.pl/pfnis

Zajrzyjcie koniecznie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dla wszystkich uczestników konieczna jest rejestracja.

Na zajęcia z limitem miejsc, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zdobył dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki w ramach projektu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

grafika - dofinansowano ze środków budżetu państwa, społeczna odpowiedzialność nauki