Data publikacji w serwisie:

PPNT inwestuje – właśnie ruszył nabór do Funduszu Kapitałowego

Poznański Park Naukowo-Technologiczny szuka innowacyjnych i przełomowych technologicznie startupów lub pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz ICT.

Nabór trwa do 15 marca 2024 roku. PPNT oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale także daje szansę na zweryfikowanie założeń danego pomysłu bezpośrednio na rynku. Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku.

W tym celu Park nawiązał współpracę między innymi z partnerami biznesowymi takimi jak: Inventity Foundation, Fundacja Polska Innowacyjna, czy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.

Doświadczenie biznesowe naszych partnerów wnosi nie tylko wartość merytoryczną dla prowadzonego przez nas procesu inwestycyjnego, lecz daje Uczestnikom także możliwość nawiązania współpracy z kluczowymi partnerami, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia realnych, rynkowych potrzeb – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT.

Szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji i pracują nad zupełnie nowymi skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość, z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu – dodaje Roman Niedzielski, kierownik Zespołu Skalowania Biznesu i Inwestycji Kapitałowych PPNT.

Poznański Park Naukowo Technologiczny w ramach pięciu dotychczas zrealizowanych naborów zainwestował ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów z takich branż jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne.

Dotychczasowe zrealizowane z sukcesem inwestycje PPNT to między innymi odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech Grupie Kapitałowej Synthos S.A., która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis sp. z o.o.) inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim. W ostatnim czasie PPNT sprzedał także udziały w spółkach IC Solutions sp. z o.o oraz Fieldworker sp. z o.o.

Więcej informacji: Fundusz Kapitałowy - Poznański Park Naukowo-Technologiczny (ppnt.poznan.pl)

Pobierz grafikę w formacie PDF


Fundusz kapitałowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM powstał w ramach projektu o nazwie „InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych oraz komunikacyjnych”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1. Inicjowanie Działalności Innowacyjnej. Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość.