Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Anna Agata Nowak

Dziś w cyklu #jestemzUAM przedstawiamy wspomnienia Anny Nowak, psycholożki pracy i organizacji, coacha oraz konsultantki z 20-letnią praktyką w przygotowywaniu i prowadzeniu działań rozwojowych z zakresu umiejętności „miękkich” przydatnych w pracy, autorki kursu online i książki pt. „Pozytywna Organizacja. Twoja organizacja”.

Imię i nazwisko: Anna Agata Nowak

Ukończony kierunek oraz wydział: Psychologia, Wydział Nauk Społecznych

Obecne stanowisko: 4HR Anna Nowak – firma szkoleniowa

UAM rozwinął...

...moje pasje, odpowiedzialne podejście i umiejętność wykorzystywania praktyk opartych na dowodach naukowych. Dzięki UAM i wspaniałym wykładowcom-wychowawcom zawodowo zajmuję się psychologią pozytywną organizacji pracy: satysfakcją, dobrostanem, efektywnością i sensem, czyli tworzeniem pozytywnych organizacji pracy. Gdy opuszczałam mury uczelni w 2002 roku usłyszałam, że „naukowiec z USA, Martin Saligman powiedział, że ważne, by psychologia zajęła się mocnymi stronami człowieka i szczęściem”. I tym się zajęłam.

Najlepiej wspominam...

...cały okres studiowania. Ponieważ zajmuję się zawodowo nauczaniem, w bardzo wymagającym i konkurencyjnym biznesie, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że metody dydaktyczne stosowane przez naszych wykładowców były ciekawe, angażujące i motywujące. Dobrze wspominam nawet trudne egzaminy z psychologii poznawczej. Uwielbiałam (i nadal uwielbiam) wnikliwe studiowanie podręczników, artykułów (wówczas kserowanych), robienie notatek, przygotowania do egzaminów, egzaminy ustne i oczywiście powroty po wakacjach na uczelnię. To był wspaniały czas dzięki cudownym ludziom, za sprawą których znalazłam się w obecnym punkcie mojego życia, zawodowego i prywatnego.

Największym wyzwaniem było...

...dostanie się na psychologię. Za pierwszym podejściem nie zdałam egzaminów na tyle dobrze, by zakwalifikować się jako jedna ze 120 osób. Jeśli dobrze pamiętam, wówczas na 1 miejsce aplikowało 20-25 osób. Już wtedy wiedziałam, że chcę studiować wyłącznie psychologię. I dziś podjęłabym taką samą decyzję. Zabawnym wyzwaniem było radzenie sobie z komentarzami, że na psychologię idą osoby, które mają problemy ze sobą. Dzięki nauce je rozwiązałam i dziś wspieram w tym innych.

Fot. Archiwum prywatne