Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Evelina Gentry

Evelina Gentry, Esq. – absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, prawniczka-partnerka w Akerman LLP, jednej z największych firm prawniczych w Stanach Zjednoczonych (wg rankingu "Am Law 100"). Zapraszamy do lektury wspomnień!

Imię i nazwisko: Evelina Gentry

Ukończony kierunek oraz wydział: Politologia, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Obecnie wykonywany zawód: prawniczka specjalizująca się w zakresie kompleksowych sporów handlowych oraz doradztwa europejskim firmom w sprawie działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych

UAM rozwinął we mnie...

...pasję do nauki i do poznawania świata. Studenci z całego kraju i zagranicy, znani i doświadczeni profesorowie, atmosfera wspierająca rozwój intelektualny, ciekawe doświadczenia, różnorodne punkty widzenia, otwarte dyskusje, koła akademickie, spotkania z autorami – to wszystko rozwinęło mnie i moją ciekawość życia. Te wszystkie bodźce pomogły mi w poznaniu siebie i sprecyzowaniu moich celów na przyszłości, które nieustannie są związane z podróżami, ciągłym wielopłaszczyznowym rozwojem oraz otwarciem na różnorodne perspektywy, które kształtują nasz świat i czynią go tak fascynującym.

Najlepiej wspominam...

...zajęcia ze stosunków międzynarodowych z prof. dr hab. Jolantą Bryłą. Pani profesor była – i niewątpliwie nadal jest – bardzo wymagającą wykładowczynią, ale również bardzo inspirującym człowiekiem. Jej wiedza, publikacje, światowe doświadczenia i podróże, jak i fakt, że Pani profesor tak wiele osiągnęła, bardzo mi imponowały oraz częściowo wpłynęły na moje wybory i zawodowe decyzje. Bardzo mnie to zainspirowało do rozwoju i realizacji moich ambicji.

Największym wyzwaniem...

...było pisanie pracy magisterskiej z prof. dr. hab. Włodzimierzem Malendowskim, poświęconej specjalnemu statusowi kanadyjskiej prowincji Quebec. Jak się okazało, w ówczesnej Polsce było niewiele literatury na ten temat. Sytuację uratowała literatura anglojęzyczna zdobyta podczas mojej podróży do Kanady oraz materiały z Ambasady Kanady. Ponadto, Pan Profesor był dla mnie niesamowitym wsparciem i niekończącym się źródłem informacji przez cały proces pisania pracy, za co jestem, i zawsze będę, bardzo wdzięczna!

Fot. Rinzi Ruiz Photography