Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Joanna Żuchowska

W ramach cyklu #jestemzUAM prezentujemy dziś wspomnienia z czasów studiów Joanny Żuchowskiej, absolwentki filologii angielskiej na Wydziale Anglistyki UAM.

Imię i nazwisko: Joanna Żuchowska

Ukończony kierunek oraz wydział: filologia angielska, Wydział Anglistyki

Obecne stanowisko/ wykonywany zawód: Social media specialist (Specjalistka ds. mediów społecznościowych)

UAM rozwinął we mnie...

... umiejętność krytycznego myślenia. Zarówno na zajęciach licencjackich, jak i na specjalizacji magisterskiej mieliśmy wspaniałe wykładowczynie i wykładowców, którzy rozbudzali naszą ciekawość, prowadząc interesujące dyskusje i zachęcając nas do analizowania zastanego status quo. Do dzisiaj uważam to za najcenniejszą umiejętność życiową w czasach tak pełnych zmian i nasycenia, nie zawsze rzetelnymi, informacjami.

Najlepiej wspominam...

... zajęcia General English prowadzone przez charyzmatycznego native speakera, który zawsze znajdował intrygujące tematy do otwarcia dyskusji i wymiany opinii.

Największym wyzwaniem było...

... zebranie i analiza multidyscyplinarnych danych w ramach mojej pracy magisterskiej na specjalizacji Język i Komunikacja w Mediach i Polityce. Wybrałam temat dyskursywnego konstruowania greckiego kryzysu zadłużenia w brytyjskiej i amerykańskiej prasie opiniotwórczej, gdzie połączyłam perspektywę językową, społeczną, polityczną i ekonomiczną. Zajęcia w ramach tej specjalizacji sprawiły, że jeszcze mocniej uwierzyłam w moc języka do kreowania i zmieniania rzeczywistości.

Fot. Barbara Kołecka-Herman